Klasteriai

 

Baltijos automobilių detalių klasteris yra viešasis subjektas, kuris buvo įkurtas 2013 m. Šiandien jį sudaro 18 narių – 15  kompanijų, 2 ugdymo įstaigos (Kauno Technologijų Universitetas ir Kauno Mechanikos Mokykla) ir Kėdainių laisvosios ekonomikos zona.
Bendra grupės narių metinė apyvarta 2014 m. sudarė 227 milijonų eurų, bendras darbuotojų skaičius – daugiau nei 2200.
Klasterio veikla siekiama remti ir stiprinti partnerių įmonių kompetenciją visoje vertės grandinėje.

Laugea logo

Lietuvos autodalių gamintojų ir eksportuotojų asociacija (LAuGEA) – tai asociacija turinti klasterio veiklos požymių ir jungianti automobilinius produktus gaminančias ir eksportuojančias Lietuvos įmones.

LAuGEA bendradarbiauja su įvairiomis įmonėmis, valstybinėmis įstaigomis, ne vyriausybinėmis organizacijomis, tyrimų bei produktų plėtros partneriais bei su kitomis panašaus veiklos pobūdžio institucijomis.

Kooperacija leidžia LAuGEA dalyviams ne tik sparčiau kurti ir išbandyti naujus konkurencingus produktus, sėkmingiau realizuoti produkciją vietos ir užsienio rinkose, bet ir efektyviau valdyti įmonių kaštus.
 
 
Tarptautinė European Secretariat for Cluster Analysis organizacija oficialiai atsiuntė LAuGEA Bronzinės žymės (Bronze label) sertifikatą. Ši žymė naudojama visame pasaulyje ir pripažįstama, kaip patikimo ir efektyvaus klasterio įrodymas.

Menu